Home Test Dogecoin Mucidi, DOGE’dan Ne Kadar Kazandığını Açıkladı!

Dogecoin Mucidi, DOGE’dan Ne Kadar Kazandığını Açıkladı!

63
0

En popüler meme coin’i olan Dogecoin (DOGE)’in yaratıcısından ilginç yorumlar geldi. Kurucu Billy Markus, DOGE’dan oldukça az bir miktar kazandığını açıkladı. İşte detaylar…

Billy Markus, Dogecoin ile yalnızca 3.000 dolar kazandı

En büyük meme coin Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, milyonlarca olmasa da binlerce yeni kullanıcıyı kripto para birimi alanına çeken ikonik varlığı yaratarak tam olarak ne kadar kazandığını ortaya koydu. En son tweetine göre, Markus, dolandırıcılık yaparak binlerce ve milyonlarca dolar kazanan influencer’lar ve geliştiriciler hakkında çok “acımasız” olduğu iddialarını tartışırken, “80 milyar dolarlık” piyasa değeri ile işlem gören DOGE’u yaratmanın kendisine yalnızca 3.000 dolar kazandırdığını açıkladı.  

Ayrıca, yaratıcılarına ve onlarla ilişkili herkese milyonlar getiren şüpheli kripto ile ilgili projelere bağlı yabancılar tarafından saldırıya uğradığını da sözlerine ekledi. Markus daha sonra bu konuda çok sert olmadığını ve 2015 yılında kripto para birimini kira ödemek için satmadan önce oldukça iyi hissettiğini de sözlerine ekledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere o zamandan bu yana toplam kripto para piyasasının on kattan fazla arttığı göz önüne alındığında, kira için ödenen fonlar artık bir servet değerinde olabilir.

Markus, dolandırıcılara seslendi

Daha önce, kripto para birimi endüstrisinde para için şüpheli projelerin reklamını yapan ve kendi topluluklarını sömüren dolandırıcılar ve sahte influencer’lar hakkında bir ileti dizisi yayınlamıştı. Bu ifadeleriyle yeniden topluluğun hedefinde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu tepki, DOGE’un fiyatındaki değişimlerle de ilgili olabilir. Billy Markus’un hiçbir alakası olmasa da, bazı yatırımcılar DOGE fiyatındaki düşüşü DOGE kurucusundan çıkarmaya çalışıyor gibi.

Dogecoin’in son 150 gündeki fiyat performansının son derece olumsuz olması nedeniyle topluluğun hayal kırıklığını anlayabiliriz. Piyasa değeri ile on ikinci sırada yer alan DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü  Mayıs 2021 tarihinden bu yana yüzde 80’lik bir değer kaybı yaşadı. Bir yıllık getirisi ise yine de yüzde 150’nin üzerinde.

Previous articleLayerZero, a16z, Sequoia Capital ve FTX Gibi Yatırımcılardan 135 Milyon Dolar Topladı
Next articleZilliqa, Metaverse Hizmeti Metapolis Öncesinde Büyük Çıkış Yakaladı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here