Home Genel Getir, Peak, Twitter ve Coinbase Yatırımcılarından Türk Girişim Midas’a 11 Milyon Dolarlık...

Getir, Peak, Twitter ve Coinbase Yatırımcılarından Türk Girişim Midas’a 11 Milyon Dolarlık Yatırım

225
0

Türkiye’de bireysel yatırım alanında oyunun kurallarını değiştiren, Amerikan Borsalarına yatırımı hızlandırıp kolaylaştıran Midas, Revo Capital, Spark Capital, Earlybird Digital East, ve Capital One’ın kurucusu Nigel Morris’ten 11 milyon dolar yatırım aldı.

Facebook, Starbucks ve Tesla’ya yatırım imkânı

Türkiye’de kullanıcıların yatırım sürecini kısaltan ilk ve tek SPK lisanslı aracı kurum olduklarını ve hesap açılışı, para transferi, hisse alım-satımı gibi tüm işlemleri hızlandıran altyapı ve teknolojiyi sıfırdan ürettiklerini belirten Egem Eraslan, “Bir alt limit sınırı olmadan, 1.5 Dolar gibi düşük işlem ücreti ile bireysel yatırımcılar için Amerikan Borsalarında işlem olanağı sunuyoruz. Midas kullanıcıları bugün, ürünlerini tüm dünyada hemen herkesin kullandığı Google, Apple, Starbucks, Facebook, Tesla gibi dünyaca ünlü şirketlere yatırım yaparak kazançlarına da ortak olabiliyor. Ayrıca canlı verileri de ücretsiz sunuyoruz’ dedi.

Midas ile yatırım yapmaya başlamak için: https://app.getmidas.com/gmih/c484a43

Amerikan Borsasına Türkiye’den yatırım imkanı sağlamasına ek olarak, Midas’ın diğer öne çıkan özelliklerini sizin için inceledik:

  • Midas’ta işlem ücreti sadece 1,5 dolar. Yani 10 dolarla da yatırım yapsan, 10 bin dolarla da yatırım yapsan işlem başına yalnızca 1,5 dolar ödüyorsun. (Diğer aracı kurumlar Midas’a oranla 10 kat daha fazla işlem ücreti alıyor.

  • Amerikan Borsalarındaki piyasa hareketlerini takip etmek isteyenler, ücret ödemedikleri takdirde bu verilere 15 dakika gecikmeli ulaşıyor. Midas ise ABD Borsalarına dair canlı veriyi ücretsiz sunuyor.

  • Hesap açtığın diğer bütün aracı kurumlar, periyodik olarak senden sabit bir ücret alır. Midas’ta açtığın hesap için herhangi bir ücret ödemene gerek yok. Midas ile işlem yapmasan bile yatırımların Midas hesabında durduğu sürece hiçbir ek ücret ödenmiyor.

  • Midas, Türkiye’de ilk defa “parça hisse” ile yatırım yapma imkânı sunuyor. Yani Midaslılar, Amerikan Borsalarında bütçesine uygun tutar veya adetle hisse alım-satımı yapabiliyor. Türkiye’de bir ilk olan bu özellik sayesinde yatırımcılar, hisse senedi fiyatı ne olursa olsun dünyaca ünlü şirketlere kolayca yatırım yapabiliyor.

  • Midas hesabına para aktarma ya da Midas’tan banka hesabına para aktarma işlemlerinde herhangi bir ek kesinti yok.

Midas ayrıca yeni yatırımcılar için finans dünyasının karmaşık dilini anlamaları için Midas’ın Kulakları’nda herkesin anlayabileceği güncel finansal içerikler üreterek finansal okur-yazarlık seviyesini yükseltmeyi ve yatırımcıların kendi kendilerine yetecek pozisyona gelmelerini hedefliyor.

Yerli ve yabancı fonlardan ilgi

Yatırım hakkında konuşan Midas’ın Kurucu ve CEO’su Egem Eraslan ‘Türkiye’nin en kapsamlı yatırım uygulaması olmak için çalışıyoruz, bir yıldan kısa bir süre içerisinde yerli ve yabancı önemli fonlardan 11 milyon doların üzerinde bir yatırım aldık. Son 3 ay içerisinde yüzde 150 büyüdük ve 70 kişilik bir mühendislik takımı kurduk. Bugün on binlerce kullanıcımızın yatırım yolculuğuna eşlik ediyoruz. Twitter ve Snapchat’in yatırımcıları arasında yer alan, fintech alanında Coinbase, Plaid, Wealthfront, Alpaca, Marqeta gibi şirketlere yatırımları bulunan Spark Capital’ın Türkiye’deki ilk yatırımıyız” dedi.  Egem Eraslan, “Bu yatırımı TL bazlı enstrümanlar ve kriptopara ürünlerini geliştirmek, aynı zamanda diğer finans uygulamalarına yatırım altyapısı sağlamak için kullanmayı planlıyoruz‘ diye konuştu.

Midas ile yatırım yapmaya başlamak için: https://app.getmidas.com/gmih/c484a43

Previous articleŞeker Hamurlu Pasta Tarifi: Şeker Hamurlu Pasta Nasıl Yapılır?
Next articleEkonomi Politikaları Orta Gelirli Kesimi Yok Etti!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here